BEZPIECZNE LATO NAD WODĄ 2019

Dodano 4.6.2019

Bądź bezpieczny nad wodą, jest ciepło zachowaj ostrożność „ Bezpieczne lato nad wodą” z przedszkolakami.
Zbliżają się wakacje i jest coraz cieplej, wolny czas zaczynamy spędzać nad rzekami i innymi zbiornikami wodnymi, gdzie nie ma Ratownika Wodnego. Zadbajmy o swoje i bliskich bezpieczeństwo nad wodą
Uczniowski Klub Sportowy Neptun wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przeprowadził spotkania z dziećmi przedszkoli ostrowskich pod tytułem „Bezpieczne lato nad wodą”. 
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą, gdzie można się kąpać, a także gdzie dzwonić w razie pomocy. Dowiedziały się również, co oznacza numer telefonu 601-100-100, a także że pod numerem 984 na Mazurach mogą liczyć na pomoc Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Na koniec zajęć ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci. Patronat nad akcją "Bezpieczne lato nad wodą" objął jak co roku Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Giżycko 
Niestety, sami policjanci i ratownicy nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich akwenów wodnych, ale jeżeli będziemy ostrożni i zachowywali się racjonalnie nad wodą, możemy uniknąć najgorszego. Najczęstszą przyczyna utonięć jest alkohol; nie pozwólmy innym wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. A oto kilka zasad jakich należy przestrzegać nad wodą aby uniknąć nieszczęścia:

Przestrzegajmy tych kilka rad a na pewno z wakacji wrócimy szczęśliwi, ładnie opaleni i ze wspaniałymi wspomnieniami, prosi Instruktor Ratownictwa Wodnego Piotr KANIA z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, na co dzień pracownik MOSiR Ostrów Mazowiecka i trener UKS Neptun