OBÓZ SPORTOWY PASYM-KALWA 2019

Dodano 18.6.2019

Sekcja Ratownictwa Wodnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Neptun Ostrów Mazowiecka w dniach 13-16.06.2019 r. wybrała sę na obóz sportowy do Pasymia.

Sekcja Ratownictwa Wodnego rozpoczynała dzień treningiem o godz. 7.00 na basenie który trwał 1,5 godziny, następnie śniadanie i zajęcia w plenerze. O godz. 17.30 ponownie wracaliśmy na basen na 1,5 godzinny trening.

Pogoda dopisała sporo czasu spędziliśmy kąpiąc się w jeziorze Kalwa, gdzie mogliśmy organizować część zajęć. Temperatura wody w jeziorze wynosiła 24 stopnie.

Ponadto odbyły się zajęcia lekkoatletyczne, gry i zabawy na powietrzu, jak również wycieczka wodna po jeziorze na rowerkach wodnych.

Zawodnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem ratowniczym oraz zasad zachowania się na jachcie.

Ponadto zwiedziliśmy stację ratownictwa wodnego Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku

Obóz był dofinansowany z dotacji Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Zarząd Klubu składa podziękowania dla wszystkich wolontariuszy pracujących przy organizacji wyjazdu, jak również dla Burmistrza Miasta Jerzego Bauera