UKS NEPTUN I OSP OSTRÓW MAZOWIECKA

Dodano 10.6.2019

W dniu 8 czerwca z inicjatywy Roberta WILKA i bryg. mgr inż. Leszka Falbowskiego Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna przy udziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Neptun przeprowadziła zajęcia dla młodych członków Ochotniczej Straży Pożarnej na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Zajęcia z dziećmi prowadził Instruktor Ratownictwa Wodnego Piotr KANIA. Dzieci miały okazję zapoznać się jak używać rzutek ratunkowych – „rękawowej”, „piłkowej” jak również zasobnika z liną. Dalsza cześć zajęć odbywała się na pływalni gdzie dzieci mogły spróbować holowania manekina używanego w ratownictwie wodnym do treningów i szkolenia przyszłych ratowników.