Festiwal Kinder +Sport z Pawłem KORZENIOWSKIM

Dodano 20.6.2018

W niedzielę, 17 czerwca, na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”.

 

Udział w nim wzięło 85 dzieci. Impreza odbyła się dzięki Krytej Pływalni MOSiR Ostrów Mazowiecka i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport. Ambasadorem akcji jest Paweł KORZENIOWSKI, który dopingował dzieci w Ostrowi Mazowieckiej, jak również Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy BAUER.

 Ze względu na różny poziom umiejętności pływackich, młodzi uczestnicy Festiwalu Kinder+Sport podzieleni zostali na dwie grupy. Drużynom przyznano związane z pływaniem nazwy, takie jak: żabki, raczki, rybki, pingwinki, ale też szczupaki, węgorze i rekiny.

 

Dzieci zmagały się w sumie w ośmiu konkurencjach, podczas których trzeba było m.in. pokonywać dmuchane koła, ścigać się w pływackiej sztafecie, a także szukać w basenie ukrytych skarbów.

 

To miłe widzieć, z jakim zaangażowaniem i pasją do sportu podchodzą zarówno dzieci, jak i ich trenerzy. To nie są zwykłe zawody - tu liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna i dobra zabawa. Medale są jednak prawdziwe. Co prawda nie z metali szlachetnych, ale mam nadzieję, że cieszą podobnie jak złote — skomentował Bartosz Kańtochdziennikarz radiowy, który prowadził Festiwal w Ostrowi Mazowieckiej. 


Medale przyznano w czterech kategoriach - „As współpracy”, „Mistrz szybkości”, „Debeściak nurkowania” oraz „Geniusz sprawności”. W wydarzeniu, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, żadne dziecko nie zostało pozostawione bez nagrody. Za dobrą zabawę wszyscy zostali odznaczeni medalami „Radosnego pływaka” oraz zanieśli do domów pamiątkowe dyplomy. 

 

Przedstawiciele firmy Ferrero złożyli podziękowania za wsparcie w organizacji Festiwalu Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bartłomiejowi PIEŃKOWSKIEMU i inicjatorowi Festiwalu Trenerowi Piotrowi KANI.


 
Dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i zgromadzonych gości, cieszył się pokaz czterech technik pływackich w wykonaniu wielokrotnego mistrza Pawła KORZENIOWSKIEGO jak również zawodników miejscowych klubów PUKS ORKA i UKS NEPTUN.